Pozycjonowanie - Czymże Jest Pozycjonowanie, Jakie Są Jego Typy, Czemu Powinno Się I Jak Je Realizować? ...

Pozycjonowanie - Czym okazuje się być optymalizacja seo, jakie to są jego typy, dlaczego należy i jak je realizować? (samodzielnie czy powierzyć agencji). Zwięzły zbiór wszystkich potrzebnych informacji!

Pozycjonowanie to nieco zagadkowe słowo, z jakim do czynienia nie ma na co dzień sporo ludzi. Managerzy stron www, którzy jednak dbają o wysoką pozycję swej strony www, bloga czy sklepu doskonale jednak wiedzą, że pozycjonowanie seo to naczelna czynność, aby znaleźć się wysoce w rankingu Google i zostać wyświetlanym na górze listy osób wyszukujących dane informacje. Samo optymalizacja seo nie jest trudne do realizowania, ale żąda rozpoznania całego tematu. W tym artykule prezentujemy odpowiedź na pytanie, czym jest pozycjonowanie seo oraz podpowiadamy jak pozycjonować witrynę, dlaczego jest to takie znaczące oraz jakie są rodzaje pozycjonowania.

Czymże jest pozycjonowanie?Pozycjonowaniem nazywamy wszystkie działania, które mają sprawić, że nasza witryna www będzie pojawiała się wysoce w rezultatach wyszukiwania, jeżeli konkretna osoba poszukiwać będzie konkretnego hasła. Wyszukiwarka internetowa Google lokalizuje na podstawie dużej ilości składników, jakie strony wyświetlić, wówczas gdy konkretna osoba szuka konkretnych informacji. Google tworzy w związku z tym ranking w stopniu daleko idącym wartościowych witryn www i wyświetla je w trafnej kolejności. Pozycjonując stronę, na własną rękę wpływamy na dużo detali tak, żeby Google uznało naszą stronę za pożyteczną, mieszczącą sporo informacji i ją wyświetliło jak najwyżej. Pozycjonowanie witryny może odbywać się na wiele sposobów. Możemy optymalizować samą stronę internetową www, ustawiając właściwe elementy w taki sposób, żeby były ciekawe dla Google jak również kierować czynności zewnętrzne np. linkowanie. Generalnie istnieje bardzo duża liczba elementów, na które mamy możliwość wpływać samemu. Co niektóre z nich mają większą wartość a poniektóre niższą.

Rada: Google jest w stanie osobiście rozpoznawać i indeksować witryny www bez naszych działań. Jeśli jednak ustawimy poprawnie co niektóre składniki, wyszukiwarka internetowa wysoce łatwiej będzie umieszczała wysoce w rankingu powyższą witrynę. Ingerując w ten proces, posiadamy gigantyczny wpływ na to, na jakiej pozycji pojawi się ta strona www.Pozycjonować stronę mamy możliwość samemu jak i również wykupując usługę w agencjach marketingowych, lub instytucjach seo, których jest mnóstwo na rynku. Proponują one skomplikowane usługi, poszczególne czynności czy doradztwo w tym zakresie. Pozycjonować jesteśmy wstanie też różnorodnego rodzaju witryny www np. maleńkie blogi, sklepiki internetowe czy znaczne serwisy. Najkorzystniejsze następstwa daje długotrwałe i cykliczne przeprowadzanie wybranych czynności. Koszt pozycjonowania może być różny w zależności od ilości wykupionych prac, ich jakość, marki czy propozycji. Koszta mogą w związku z tym wahać się od kilkunastu złotych nawet do paru tyś złotych co miesiąc. Tańszą alternatywą dla agencji pozycjonerskich są freelancerzy, jacy też wykonują pozycjonowanie za odrobinę niższe sumy.
Ale dlaczego pozycjonuje się witryny internetowej i dlaczego opłaca się?

http://www.imfaceplate.com/MckeeMckee71/pozycjonowanie-seo-czyme-okazuje-si-by-pozycjonowanie-jakie-s-jego-warianty-po-co-wskazane-jest-i-jak-je-wykonywa-na-wasn-rk-czy-zleci-agencji-treciwy-zbir-wszelkich-przydatnych-informacji Czemu musimy pozycjonować naszą stronę? To jedno z kluczowych pytań, które pada przy temacie działań seo. Należałoby prowadzić takiego typu czynności z kilku przyczyn. Pierwszym i kluczowym zarazem jest możliwość znalezienia się naszej witryny na ogromnych pozycjach w wynikach poszukiwania w danej branży czy kategorii i zdobywanie ogromnej liczby nabywców czy słuchaczy. Jeśli będziemy stosownie “podpowiadać” Google, o czym jest nasza strona a także iż jest wartościowa, będziemy pojawiali się np. w top10 czy top3 wyników pod danym hasłem. Im wyższa nasza pozycja, tym większy ruch pozyskiwać będziemy np. na nasz serwis czy do naszego sklepu internetowego. Zdecydowanie największa liczba ludzi osób wchodzi na pierwsze dwa, trzy wyniki a ociupinę mniej na pozostałe 7 osiem na pierwszej stronie. Inna strona jest bardzo sporadycznie wyświetlana, a następujące są właściwie już lekceważone. Jeżeli zatem pragnęlibyśmy, żeby wiele ludzi odnajdywało naszą stronę w wyszukiwarce, trzeba pozycjonować naszą stronę www.

Następnym czynnikiem, dla jakiego należałoby by wysoko w wynikach poszukiwania są sprawy wizerunkowe. Jeśli pozostaniemy na wysokich lokatach, co niemiara konsumentów będzie uważało tę agencję za realnie wartościową i użyteczna, albowiem samo Google ją poleca i gloryfikuje. Daje możliwość to skonstruować swoją reputację i dobry obraz marki. Jeśli nie będziemy wyświetlani w wyszukiwarce Google, co niemiara osób nie zdecyduje się na skorzystanie z naszych usług, gdyż nie będzie wiedziała, co ma mieć na myśli o takiej przedsiębiorstwie. Istnienie w Google w obecnej chwili to otwarcie konieczność.

Pozycjonowanie seo ogólne
Jeśli chcemy pozycjonować naszą stronę, istnieje na to szereg rodzai. Głównym z nich jest optymalizacja strony. Należy ustawić adekwatnie tytuł i spis witryny, które będą wyświetlane w wyszukiwarce google w pobliżu naszego adresu www jednostkom, które wyszukują wiadomośi. Za pośrednictwem temu nie tylko kontrahenci dowiedzą się, o czymże jest nasza witryna internetowa, ale i dodatkowo Google. Wskazane jest sytuować także linki na naszej stronie do pozostałych jego części i wpisów co także pomaga indeksacji. Pozostałym elementem jest pisanie treści pozycjonowania. To teksty naszpikowane słowami kluczowymi, pod jakimi postulujemy być wyszukiwani w sieci. Mogą one obejmować np. nazwy kategorii, tematów czy danych towarów, jeżeli prowadzimy sklepik. http://franckbuckley6.postbit.com/optymalizacja-seo-czym-jest-pozycjonowanie-seo-jakie-to-s-jego-typy-po-co-oplaca-si-i-jak-je-wykonywa-osobi-cie-czy-zleci-agencji-przykrotki-zestaw-wszystkich-potrzebnych-porad.html Treść pozycjonowania jesteśmy w stanie zapisywać własnymi rękoma lub złożyć zamówienie w instytucjach interaktywnych, lub instytucjach seo. Przydatnym elementem pozycjonowania jest linkbuilding, czyli zamieszczenie backlinków do naszej strony internetowej na innych stronach www w internecie. Google za sprawą temu określa naszą popularność i sugeruje się poleceniami różnych stron www. Tę usługę też jesteśmy wstanie zamówić w agencji pozycjonowania, a jej pracownicy na wielu portalach będą dodawać np. zaproszenia na naszej witryny internetowej z linkiem czy teksty polecające.

Pozycjonować możemy także witrynę na parę sposobów. Jest w stanie być to np. pozycjonowanie lokalne, które ma umożliwić wysoką kondycję naszej strony na regionalnym sektorze scalonym z zdefiniowaną miejscowością czy pozycjonowanie seo pod szukanie głosowe, jeżeli potrzebujemy być wyświetlani wyżej od konkurencji, kiedy odbiorca zadaje zapytanie poprzez mikrofon. Posiadamy możliwość dodatkowo pozycjonować stronę w szerokim zakresie - pod wiele fraz lub pod sprzętu mobilne. Nie licząc pozycjonowania wszechstronnego, które jest bazą, posiadamy możliwość pozycjonować stronę w danym stylu. Stanowczo wskazane jest porozmawiać o takich strategiach z doradcami w firmach seo, którzy pomogą podjąć nam należytą decyzje i dobrać właściwe pozycjonowanie do naszej sytuacji.
Jakiego typu posługi prezentują filie SEO? Przekonaj się, z których usług jest sens skorzystać decydując się na agencję SEO zajmujące się pozycjonowaniem strony!

Firmy SEO to jedne z najlepszych agencji na rynku tuż obok tych interaktywnych czy marketingowych. Agencje takie zajmujące się działaniami seo witryny www mogą oferować rozmaite usługi, które wspomogą zwiększyć naszą sytuację w wyszukiwarce Google przeróżnymi strategiami. Agencje seo proponują często też usługi poboczne, które nie mają ścisłego partnerstwa z działaniami seo, a przede wszystkim ogólnie pojętym marketingiem internetowym Poniżej opisujemy jakiego rodzaju usługi - kluczowe i ponadplanowe proponują agencje SEO i jak funkcjonują w rzeczywistości.

Czymże jest agencja interaktywna SEO? Jak działają?Filie SEO to agencje zajmujące się promowaniem witryn www. Na gałęzi funkcjonują jako w największym stopniu profesjonalne, bowiem zazwyczaj trudnią się tylko i wyłącznie działaniami seo i oferują oferty w wąskiej kategorii. Filie takie najczęściej zatrudniają wielu specjalistów z różnych dziedzin pozycjonowania. Są to korporacje funkcjonujące stacjonarnie - posiadające siedzibę w prawdziwym świecie, ale dają głównie posługi w internecie. Zadaniem organizacji seo będzie wyrządzenie, tak aby witryna internetowa konsumenta znalazła się jak najwyżej w rezultatach wyszukiwarki. Agencje takiego typu potrafią oferować skomplikowaną obsługę składającą się ze każdych komponentów, jakie to oferują, ale też i dają możliwość wyboru pojedynczych posług takich jak seo copywriting czy link building. Z ich wsparcia mamy możliwość także korzystać długofalowo, współpracując z nimi np. przez wiele lat (co daje najfajniejsze skutki) lub wykorzystywać je z rzadka np. do optymalizacji strony pod kątem pozycjonowania po jej stworzeniu. Agencje seo są jednymi z najliczniejszych agencji na rynku tuż po takich marketingowych. Bez przeszkody odkryjemy również adekwatną agencję, która to świadczy porządane przez nas usługi w właściwej cenie.

https://www.minds.com/blog/view/1013299812835622912 Naczelnym rodzajem usług, jakie dają agencje seo, jest optymalizacja strony www. http://www.imfaceplate.com/HayHess68/pozycjonowanie-seo-czyme-jest-pozycjonowanie-jakie-s-jego-rodzaje-dlaczego-naley-i-jak-je-przeprowadza-samodzielnie-czy-powierzy-agencji-zwizy-zbir-wszystkich-potrzebnych-informacji Jest to usługa właściwego uporządkowania samej strony internetowej w ów sposób, tak aby była ona przyjazna przez Google, a wyszukiwarka mogą ją swobodniej oraz wyżej indeksować. Optymalizacja witryny polega na wykonaniu prac bezpośrednio na niej. Jesteśmy w stanie zakupić ją niezależnie w dowolnym czasie np. po jej stworzeniu, kupieniu czy wprowadzaniu istotnych transformacji. Optymalizacja witryny odbywa się np. poprzez skonfigurowanie odpowiednich metadanych, tytułu i opisu witryny www w wyszukiwarce Google bądź nadaniu trafnej konstrukcji tak, tak aby była ona atrakcyjniejsza na rzecz Google. W trakcie optymalizacji agencje seo potwierdzają i ew. usprawniają podlinkowanie wewnętrzne, odpowiednie stosowanie nagłówków, śródtytułów, opisy przedmiotów - jeśli będzie to sklepik czy funkcjonowanie pełnej witryny. Optymalizacja strony to nie wyłącznie postępowanie stricte seo, ale też i sprawienie, aby strona funkcjonowała prędko, bez zbędnych problemów i była atrakcyjna dla użytkownika. Google bierze pod uwagę czas ładowania strony czy jej popularność i ilość czasu, który spędzają na niej kontrahenci.

Inną znaną usługą, jaką prezentują firmy seo, będzie linkbuilding. To umieszczenie odnośników na zewnętrznych witrynach sieciowych bloga czy forach. Dzięki temu Google mierzy jak bardzo znana i polecana jest nasza witryna przez odmiennych internautów internetu i czy opłaca się rozmieszczać ją wysoko w rezultatach poszukiwania w wyszukiwarce. Firmy seo posiadają możliwość regularnie dodawać wpisy polecające naszą witrynę z linkami do niej na trafnych forach internetowych czy w social mediach, tak by pozyskać jak najlepszy wynik. http://dicksondickson05.unblog.fr/2019/08/28/pozycjonowanie-seo-czym-okazuje-sie-byc-pozycjonowanie-jakie-sa-jego-typy-czemu-wskazane-jest-i-jak-je-przeprowadzac-na-wlasna-reke-czy-powierzyc-agencji-zwiezly-zestaw-kazdych-uzytecznych-por/ Agencje SEO dobierają najlepsze witryny pod kątem ich renomy, atrybutów dofollow i nofollow czyż tworzą posty tak, aby nie były odbierane i oznaczone jako spam.

https://moranedwards10.kinja.com/pozycjonowanie-czymze-jest-pozycjonowanie-seo-jakie-1837639271 SEO Copywriting to trzecia posługa, jaką w szeregu przypadków proponują agencje seo. https://penzu.com/p/33201421 Jest to tworzenie przekazów seo, w których będą również stosowne dla użytkowników, ale i dodatkowo poprawnie zoptymalizowane dla wyszukiwarki Google. Na podstawie słów kluczowych ocenia, o czym jest podana witryna i jak wiele danych na dany temat mieści się na niej. Agencje seo zatrudniają copywriterów, jacy pojmują wyzwania seo, wytworzenia sprawnego tekstu pozycjonującego i zapisują je dla petentów. Zamawiając takie treści, zdobędziemy teksty ciekawe, tematyczne, ale i obejmujące kilka typów fraz w dogodnym rozmieszczeniu i natężeniu. Sięgając z SEO Copywritingu, treści zostaną też należycie sformatowane, rozdzielone i utworzone tak, aby dać, jak najlepszy efekt pozycjonujący.

Pozycjonowanie seo miejscowe to kolejna, bardzo atrakcyjna usługa udzielana przez agencje seo. Jest to optymalizacja seo witryny internetowej pod kątem określonej lokalizacji. W tej opcji agencja dąży do tego, żeby nasza witryna www była wyświetlana wysoko w wynikach wyświetlania jednostkom korzystającym z Google w konkretnej okolicy i szukającym porad w danym mieście. Usługa ta kierowana jest do ludzi działających stacjonarnie i szukających klientów lokalnie. Do działań działań seo rodzimego zdecydowanie będzie włączało się organizowanie teksów seo z lokalnymi frazami, linkbuidling na lokalnych forach, utworzenie wizytówki w Google Moja Firma czy optymalizacja seo wizytówki w Google Maps.

Do nieco mniej popularnych, mimo to też czasami sugerowanych prac przez agencje seo być może należeć np. pozycjonowanie pod wynajdowanie głosowe, audyt seo, pozycjonowanie seo w konkretnych państwach gdzie sektor jest nieznacznie inny i wypada przedsięwziąć inne kroki lub pozycjonowanie szerokie.

Produkty drugorzędneFirmy seo z reguły podają dodatkowo inne usługi złączone w ogóle z marketingiem internetowym, ale nie mające bezpośredniego oddziaływania na seo i optymalizacja seo witryny. Z całą pewnością będzie to copywriting i content marketing, to jest komponowanie rozmaitego modelu treści, które będą przyciągać kontrahentów oraz słuchaczów. W firmach seo zamówimy zatem przeważnie teksty tematyczne na bloga czy teksty różnego typu. Nader często agencje seo proponują także kampanie reklamowe. Posiadamy możliwość więc wykorzystać ze sporządzenia takiej kampanii, jej konfiguracji czy obsługi. Cząstka agencji seo zajmuje się prowadzeniem kont w social mediach oraz promowaniem spółki na serwisach społecznościowych. Usługi ponadplanowe, jakie to proponują filie seo, są nader wielokrotnie powiązane z ogólnym marketingiem internetowym. Warto z nich posłużyć się, jeżeli współpracujemy już pod kątem seo z daną agencją, ponieważ może być to odpowiednie i efektywne, a ustalane działania będą robione pod kątem różnych prac pozycjonerskich i zapewnią o niebo lepszy skutek.


Ile kosztuje optymalizacja seo stron internetowych?

Zlecając jakiejś osobie pozycjonowanie seo stron internetowych, należy zainteresować się, z jakimi wiąże to się kosztami. Takiego typu usługa wyceniana może być na rozmaite metody. Koszta w konkretnych agencjach SEO różnią się od siebie całkowicie. Warto, mieć świadomość, od czegoż tak naprawdę zależne jest wycena usługi pozycjonowania stron internetowych. Kluczowym najbardziej istotnym składnikiem jest typ pobieranej opłaty. Na rynku najczęściej występują 2 postaci rozliczeniowe. Z firmami SEO rozliczać się możemy za pomocą abonamentu lub za pozyskany skutek. Rozliczanie abonamentowe polega na tym, iż co miesiąc uiszczana jest ciągła opłata. Po wpłaceniu podejmowane są wyznaczone działania. Nie mamy natomiast pewności czy pozostaną one zrealizowane, a też czy skutek takowego pozycjonowania ostatecznie będzie dla nas pożądany. Może okazać się przecież, iż zapłata pozostanie pobrana, czynności zostaną zrealizowane, a pozycje strony w wyszukiwarce Google nie będą się polepszały. Alternatywną techniką rozliczania, bardziej uczciwą i przychylną dla klientów jest rozliczanie za osiągany efekt. Z agencją SEO rozliczasz się wyłącznie wówczas, podczas gdy Twoja strona internetowa osiągnie oznaczony w umowie rezultat na ustalone słowa kluczowe. To oznacza, iż w sytuacji, wówczas gdy nie powiedzie się wypozycjonować strony na słowo kluczowe, na jakim Ci zależało, nie zapłacisz w zupełności nic. W sprawie, jeśli udało się, jednak poprawić pozycję witryny na słowo kluczowe, zapłacisz sumę wpisaną w spisanej przedtem umowie. https://justpaste.it/78p1o Owego typu postać rozliczeniowa jest bez wątpienia korzystna dla samego kontrahenta. Nie są żądane od niego miesięczne wpłaty, które nie gwarantują osiągniętych efektów. Kolejną fundamentalną kwestią jest rodzaj wyceny działań seo określonych fraz kluczowych związanych ze stroną. Wyrażenia kluczowe zastosowane w dalszym kroku w pozycjonowaniu w instytucjach szacowane są na przeróżne sposoby. Na ogół widzianym zjawiskiem jest wycena poparta drobnostkową analizą wyrazu kluczowego. Rozpatrywanie opiera się ustaleniu najważniejszych informacji na temat frazy kluczowej. Pod uwagę bierze się ilość miesięcznych wyszukiwań odpowiedniego słowa kluczowego, konkurencję na określoną frazę, a także generalną liczbę wyników w wyszukiwarce Google na tę wyrażenie kluczowe. Dalszym czynnikiem, jaki to być może definiować opłatę pozycjonowania witryny, jest tematyka związana z frazą. Wiadomo, iż więcej zapłacimy za optymalizacja seo stron związanych z dziedziną ubezpieczeniową niżeli z humorem. http://lindseyteague07.bravesites.com/entries/general/optymalizacja-seo---czym-jest-pozycjonowanie-jakie-to-s%C4%85-jego-warianty-czemu-wskazane-jest-i-jak-je-przeprowadza%C4%87-na-w%C5%82asn%C4%85-r%C4%99k%C4%99-czy-zleci%C4%87-agencji-zwi%C4%99z%C5%82y-zestaw-wszelkich-potrzebnych-porad Dla przykładu, jeśli prowadzisz towarzystwo ubezpieczeniowe i raczysz wypozycjonować witrynę na słowo kluczowe związane z tą specjalizacją, to prawdopodobnie zapłacisz nawet do 50 razy więcej niżeli w wypadku słowa kluczowego związanej z humorem. To znaczy, iż są słowa kluczowe, za jakich pozycjonowanie seo zapłacimy 5000 zł, a są i takowe, za które zapłacimy 100 zł. Tak spory przedział cenowy sprawia, iż przed zleceniem komuś seo powinniśmy poprosić o rozpiskę ze detaliczną wyceną. Bądźmy, wobec tego ostrożni. http://www.imfaceplate.com/VognsenVogns/optymalizacja-seo-czyme-bdzie-optymalizacja-seo-jakie-to-s-jego-typy-po-co-wskazane-jest-i-jak-je-przeprowadza-wasnymi-rkoma-czy-zleci-agencji-oszczdny-w-sowach-zbir-kadych-potrzebnych-porad Nie chcemy w końcu powierzyć agencji SEO zrobienie czegoś, czego po prostu nasz aktualny budżet nie jest w stanie udźwignąć. Przy zlecaniu pozycjonowania powinno się pamiętać, też że nie każde pozycje uda się usprawnić. Wskazane jest więc zdefiniować parę wyrażeń kluczowych, jakich pozycje pragnęlibyśmy podwyższyć, a na pewno któreś słowo uda się ze znakomitym skutkiem wypozycjonować. Ze względu na ilość elementów, które mają wpływ wprost na wycenę wyrażenia kluczowego, trudno jest jednoznacznie ustalić, jaka jest konkretna kompletna cena pozycjonowania. W trakcie zlecania firmie SEO takiego typu zadania, powinno się wypytać, które elementy bierze ona pod uwagę przy wycenie. Fundamentalną sprawą są, także rodzaje technik użytkowanych w momencie szeregowania. Interesant musi dowiedzieć się, czy filia SEO wykorzystuje strategie rodzaju black hat, czy white hat. Jeśli spółka zapewni, że stosuje strategie white hat, to jesteśmy w stanie być spokojni o naszą stronę, iż nic kiepskiego się z nią nie wydarzy na skutek seo. W sytuacji, jeśli ktoś odpowiedział, że używa się techniki Black hat, winniśmy trzy razy pomyśleć się, czy chcemy z takiej posługi skorzystać. Nieudolne wykonywania pozycjonera w dziedzinie Black Hat SEO są w stanie spowodować więcej złego niż dobrego. Stosowanie technologii Black Hat, innymi słowy niezgodnych z regulaminem wyszukiwarki Google łączy się z ryzykiem założeniu naszej stronie filtra od wykonawców Google. Na skutek tego rodzaju zajścia odnalezienie naszej strony w Google będzie praktycznie nieosiągalne. Są jak najbardziej metody na zdejmowanie takowego filtra i powrót do rezultatów wyszukiwania, natomiast cały proces jest niesłychanie czasochłonny i nie zawsze kończy się dla nas pomyślnie. Z tego czynnika powinniśmy zastanowić się, komu zlecamy pozycjonowanie tego rodzaju strony. Warto w każdym przypadku zobaczyć opinie o danych firmach SEO. Z nich jesteśmy wstanie dowiedzieć się faktycznych informacji o efektach działania takich agencji. Finalną sprawą, którą powinniśmy brać pod uwagę, w trakcie zlecania komuś pozycjonowania witryny jest to, czy gwarantuje on utrzymanie pozycji witryny na wskazane wyrażenia kluczowe w określonym terminie. Termin jest w stanie się różnić, najlepiej, aby nie było to krócej niż 1 rok po rozliczeniu. Nader częstokroć zdarza się, iż bezpośrednio po rozliczeniu i skończeniu warunków umownych filia SEO usuwa przedtem dodawane odsyłacze zwrotne i wpisy z zaplecza, które miały znaczenie na świetny wynik naszej strony w wyszukiwarkach. Wycofanie odnośników powoduje nagłe zmniejszenie renomy naszej strony w oczach Google, co powoduje dostrzegalnym spadkiem pozycji. Reasumując, calutki przebieg powiązany z wyceną seo jest bardzo skomplikowany. Nie da się ustalić precyzyjnie, ile kosztować będzie ta posługa. W każdej instytucji SEO wydatki te będą się różnić i podlegać mogą być od wielu powodów. Zastanawiając się nad działaniami seo witryny na wyznaczone wyrażenia kluczowe, winniśmy udać się do paru agencji i poprosić o ich wycenę.